English French German Greek Italian Macedonian Portuguese Russian Serbian Spanish

Полезно

Търси по автор




Начало Новини Традиционна изложба на галерия „Ракурси“ - „Ивановден“


Традиционна изложба на галерия „Ракурси“ - „Ивановден“

Прочетена  245 пъти Е-мейл Печат ПДФ
Pin It
Сподели във Facebook!

Традиционна изложба на галерия „Ракурси“ - „Ивановден“И тази година на 7 януари ще бъде открита традиционната изложба на галерия „Ракурси“ „Ивановден“.

В нея ще бъде представена живопис на Иван Вукадинов, Иван Милев и Иван Кънев.

Това е шестата изложба, която галерията организира на Ивановден, след първоначалното вдъхновение, което идва през 2006-а година от Иван Вукадинов и Иван Кирков, с желанието „да се множат нашите добри дела, за да знаем, че не сме живели напразно и да напомним на хората да се обичат и да пият от най-хубавото вино, наречено истина“.

Оттогава експозицията се провежда ежегодно, като всяка година се канят различни художници, които носят името Иван и които имат принос в развитието на изкуството.

Досега през различните години в изложбата са участвали Иван Вукадинов, Иван Кирков, Иван Стоилов – Бункера, Иван Димов, Иван Андонов, Иван Колев, Иван Милев, Иван Нинов, а тази година за първи път е поканен Иван Кънев.

Той ще покаже маслена живопис, акварел и пастел от последните години. Галерията ще отдаде почит на починалия през 2010г. художник Иван Кирков, за когото тази изложба беше извор на радост.

Иван Вукадинов е художник с изострена чувствителност, специфичен стил и склонност към експериментиране. Неговите произведения са с дълбоко символно и експресивно звучене. Формата и силуетът са изчистени, цветът е наситен и плътен. Основните въпроси, които го занимават са за времето и материята и той се стреми да ги изрази със своето изкуство.

Иван Милев работи класическа живопис и се изявява предимно в областта на пейзажния жанр. При него пейзажът е условен, далеч от природното наподобяване. Той е художник с ярко изразен индивидуален стил и поради това – лесно разпознаваем - формата е обобщена, синтезирана, пространството е подчинено на определен ритъм и архитектоника; колоритът му е ярък, изразителен и близък до националните традиции.

Иван Кънев е художник с изграден характерен пластически почерк. Той работи главно в областта на пейзажа, но също натюрморт и портрет. Пейзажите му са освободени от детайли и повествование. Те предават момента на съзерцателно наблюдение и носят емоционална топлота. Картините му се отличават с лиризъм, фино чувство за колорит и нюансировка на цвета.

Изложбата "Ивановден" продължава до 25 януари.

Източник на новината - Днес.бг

Сподели във Facebook!
Pin It
 
Follow Me on Pinterest

Дари чрез ePay.BG

Paypal Donate

Новини чрез RSS

Абонирайте се за новини!

Новини от света на изкуството, представени от Българския Арт Портал

Кой ни посети?

free counters

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДнес208
mod_vvisit_counterВчера327
mod_vvisit_counterТази седмица1526
mod_vvisit_counterТози месец5803
mod_vvisit_counterОбщо348228

Кой е онлайн?

В момента има 50 посетителя в сайта

Open Directory Project at dmoz.org

Яндекс.Метрика

TopSites
TopSites

Гласувайте за нас: FeedBG.com

Reklamator.com

Каталог-Молдова - Ranker, Statistics


Directrix.ru - рейтинг, каталог сайтов

AddBg.com: Уеб Директория

Онлайн обяви

Безплатни обяви

Сайт за безплатни обяви

Българският каталог!

Darkstar - free link directory. Add your link and get a higher Google PageRank!

Магазин за художници

RSS Submitter

Блог директория

Каталог сайтов

"Search4all.org" - каталог сайтов

Белый каталог сайтов

Искусство и культура