English French German Greek Italian Macedonian Portuguese Russian Serbian Spanish

Полезно

Търси по автор




Начало Новини Изложба на Ива Кръчмарска и Димитър Грозданов в галерия Сезони


Изложба на Ива Кръчмарска и Димитър Грозданов в галерия Сезони

Прочетена  954 пъти Е-мейл Печат ПДФ
Pin It
Сподели във Facebook!

Изложба - галерия Сезони - Кръчмарска и ГроздановИзложбата на Ива Кръчмарска и Димитър Грозданов в галерия Сезони - София, има няколко ясноти и много неизвестни. Ясно е самото заглавие, носещо символиката на Кръчмарска-Грозданов и смисъла от афиша, където две чаши са композирани като пясъчен часовник.

Преподавател и негова бивша студентка, разделени възрастово от няколко десетилетия, са разделени и от наименованията на творбите. Работите на Ива Кръчмарска се наричат "Начало", а работите на Д. Грозданов "По средата". До тук сякаш анекдотът преобладава, а всъщност става въпрос за една изложба, която е пределно лаконична, опростена и концептуално ясна. Именно тук се срещат нейните автори - в строгостта, безусловността и чистотата на черното и бялото. И от тук започват многото неизвестни, състоящи се в индивидуалните подходи и вплетени във всяка една творба.

Изложбата ще се открие от Борис Клементиев.

ЗА ХУДОЖНИЦИТЕ

Димитър Грозданов е един от най-значимите автори в България от периода на 80- 90те и до днес. Роден на 03. 10. 1951 г., завършил Изкуствознание в Национална художествена академия. Критик и художник, фигурата на Димитър Грозданов е основен проводник на промените, на радикалните прояви в началото на 90-те, когато българското изкуство рязко скъсва с установените дотогава стилове и порядки. През 1991 той става глевен редактор на месечното списание „Изкуство – Art in Bulgaria” . По време на творческото си развитие Д. Грозданов организира и участва в редица симпозиуми, пърформънси, акции и международни изложби. До настоящия момент има над 40 самостоятелни изложби в страната и чужбина.

Ива Кръчмарска е родена на 14.10.1985 в София. През 2010 завършва специалност „Текстил” в Национална художествена академия. Още докато следва се изявява в групови изложби на студентите от специалност „Текстил” в галериите Арт център “Алтера”, „Аросита”, „Рефлекси” в София, както и в галерия North Karelia Polytechnic в Йоенсо, Финландия. Има и самостоятелна изложба в софийската галерия „Аросита”, озаглавена „Опит за летене”. Ива Кръчмарска взима участие в юбилейната изложба на специалност „Текстил” провела се през 2010 в галерия „Индустриална 11”, и на международния проект КУРОСАВА.ОТРАЖЕНИЯ, провел се в Арт център ФОРУМ през ноември 2010. Участва в множество уъркшопи и пленери в страната.

Източник на новината - галерия "Сезони"

SEO-X Social Bookmarking Button Сподели във Facebook!
Pin It
 
Follow Me on Pinterest

Дари чрез ePay.BG

Paypal Donate

Новини чрез RSS

Абонирайте се за новини!

Новини от света на изкуството, представени от Българския Арт Портал

Кой ни посети?

free counters

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДнес200
mod_vvisit_counterВчера327
mod_vvisit_counterТази седмица1518
mod_vvisit_counterТози месец5795
mod_vvisit_counterОбщо348220

Кой е онлайн?

В момента има 49 посетителя в сайта

Open Directory Project at dmoz.org

Яндекс.Метрика

TopSites
TopSites

Гласувайте за нас: FeedBG.com

Reklamator.com

Каталог-Молдова - Ranker, Statistics


Directrix.ru - рейтинг, каталог сайтов

AddBg.com: Уеб Директория

Онлайн обяви

Безплатни обяви

Сайт за безплатни обяви

Българският каталог!

Darkstar - free link directory. Add your link and get a higher Google PageRank!

Магазин за художници

RSS Submitter

Блог директория

Каталог сайтов

"Search4all.org" - каталог сайтов

Белый каталог сайтов

Искусство и культура